«Квітка на камені». Так говорила про Кам’янець-Подільський Леся Українка. Сьогодні це місто називають перлиною України і відоме воно передусім як місто-фортеця, що здобула світову славу. Сам Кам’янець складається з двох частин – Нового міста (сучасного адміністративного центру) і Старого міста, що являє собою справжній музей під відкритим небом. Побродивши його тихими вуличками разом з досвідченим екскурсоводом дізнаєтеся, що майже кожна будівля має свою легенду, зберігає якусь таємницю. В одному, як переповідають жила наречена Богдана Хмальницького Розанда, в іншому зупинявся Петро І… Ледь чи не через дорогу одна від іншої розташовані ці архітектурні й історичні перлинки. Загалом у Старому Кам’янці 175 пам’яток історії й архітектури. За їх кількістю це місто в Україні поступається хіба що Києву та Львову.

Один із знакових об’єктів – Тріумфальна арка при вході до кафедрального Римо-Католицького костелу, збудована кращими майстрами Речі Посполитої. У 1781 році вона була зведена спеціально до приїзду в місто польського короля Станіслава Августа Понятовського. Кам’янчани стверджують, що ця арка має унікальну властивість виконувати бажання. Достатньо лише доторкнутися до її стінок, загадавши про найжаданіше…

Незабутні враження залишаться від відвідин підземель Польської ратуші, де розгорнуто експозицію “Суд в середньовічному Кам’янці”. Тут всього за одну гривню можна побачити і навіть потримати справжні інструменти ката, додають адреналіну майстерно виконані скульптури закривавлених небіжчиків.

Візиткою міста є Стара фортеця. Щоб сповна насолодитися її красотами не вистачить, певно, й цілого дня. У її баштах, експозиційних залах, на дворищі, у найнесподіваніших місцях причаїлися цікавинки, які відкриються вам під керівництвом досвідченого гіда.

Втім, до відкриття нового туристичного сезону у Кам’янці-Подільському готується низка приємних несподіванок для туристів. Зокрема, впроваджується новий цікавий екскурсійний маршрут, в основі якого – численні легенди Старого Кам”янця. Причому, одним і тим же маршрутом запропонують пройти двічі: вдень це буде оглядова екскурсія, а з настанням сутінків легенди Старого Кам’янця “оживуть”. Кам’янчани впевнені, що театралізоване костюмоване дійство з використанням світло і піротехнічних ефектів не залишить байдужим жодного кам’янського гостя.

До нового туристичного сезону у місті готується також новий атракціон – перетягування людей на дротині через каньйон. Планується, що він стане досить популярним серед любителів екстріму. До речі, саме у Кам’янці відкрито єдиний в Україні сертифікований атракціон – “Вільне падіння” (стрибок з 56-метрового мосту на гумовому канаті).

За останні роки місто набуло фестивального іміджу. Традиційні Всеукраїнські та Міжнародні фестивалі “Козацькі забави”, “Лицарський турнір”, фестиваль повітряних куль, “Національних культур”, дитячі фестивалі “Стара фортеця” та “Кам’янецькі скелі” стали популярними не тільки в Україні , а й за її межами.