Найбільшим багатством Хмельницького краю є чудо-вода, яка принесла Сатанову світову славу. Про цiлющу воду, яка тисячолiттями стiкала в рiчку Збруч в околицях Сатанова Городоччини медицина не знала. Лише перекази i легенди свiдчили про її життєдайну силу, яка виходила iз землi i лiкувала людей.

На лiвому березi Збруча, поблизу мiстечка Сатанова жив монах- вiдлюдник. До нього часто йшли хворi з навколишнiх сiл, яких вiнлiкував якоюсь цiлющою водою. Люди пили ту воду та видужували. Лише влiтку 1965 року в 5 км вiд Cатанова, на лiвому березi р. Смотрич під час геологiчних дослiджень вдарив водяний фонтан висотою 53 м.

Фармацевт-провiзор Cатанiвської аптеки Нiна Андрiївна Нестерова, яка звернула увагу на запах сiрководню у водi. Так вона почала на практицi перевiряти силу цiєї води. Її невтомна праця привернула увагу до мiсцевого родовища науковцiв. Виявлено, що вода не має аналогiв за вмiстом мiнералiв, мiкроелементiв. Згодом вiдiбранi зразки цiєї води були доставленi в Одеський науково-дослiдний iнститут курортологiї, у 1972 роцi вчена рада Одеського науково-дослiдного iнституту курортологiї i фiзiотерапiї пiдбила пiдсумки дослiджень сатанiвської мiнеральної води, за якими «Збручанська нафтуся» не має собi рiвних за ефективнiстю. Вода має жовчегiнну, сечогiнну, протизапальну та дезинтокацiйну дiю.
Збручанська «Нафтуся» підсилює жовчовиділення, знижує холестерин, сприяє відходженню дрібних конкрементів із жовчних та сечовивідних шляхів. Ця вода виводить з організму радіонукліди, відновлює склад крові.

Збручанська «Нафтуся» — вода прозора, має слабкий запах сірководню. Це гідрокарбонатна-магнієво-натрієва вода малої мінералізації, подібна до трускавецької «Нафтусі». Але на відміну від неї — сатанівська вода містить йод, бром, мідь, марганець, фтор, двовалентне залізо, метаборну кислоту, фосфор. Із усіх мінеральних вод — Збручанська «Нафтуся» — єдина, яка в своєму складі має фосфор, цінні мікроелементи, що входять до складу мозку і кісткової тканини.

До речі, київські вчені інституту геологічних наук АН України своїми експериментами довели, що коли провести спеціальний курс лікування з тими, хто за час перебування в Чорнобилі «назбирав» підвищені дози радіонуклідів (з харчами, водою та повітрям), активне застосування мінеральної води із Збручанського родовища поступово відновлює найважливіші показники крові. При цьому відновлюється не тільки функція кістково-мозкової тканини — кровотворення, а й поліпшується якість та збільшується кількість гемоглобіну в крові, тобто, таким чином знижується шкідлива дія радіації після повернення з Чорнобиля.

Вивчено показники імунограми у хворих на цукровий діабет I і II типів, які перебували на стаціонарному та санаторно-курортному лікуванні у с.м.т. Сатанів. Досліджено вплив персантину та санаторно-курортного лікування із застосуванням мінеральної води Збручанького родовища на показники клініко-імунних проявів хвороби. Встановлено, що перебіг цукрового діабету як I, так і II типів перебігає з пригніченням клітинної ланки, неспецифічного захисту й активацією показників гуморальної ланки імунітету. Встановлено, що традиційне лікування сприяє покращанню показників клінічних проявів захворювання, біохімічних показників, але найменш сприяє нормалізації показників імунограми. Застосування персантину в комплексі з традиційним лікуванням сприяє покращанню імунологічного стану хворих. Санаторно-курортне лікування з використанням мінеральної води Збручанського родовища не лише сприятливо впливає на клінічний перебіг хвороби, але і проявляє неспецифічну імуноактивну дію, більш помітну в пацієнтів з цукровим діабетом II типу.

Показання до примінення мінеральної води Збручанського родовища

Хронічний реактивний гепатит
Хронічний персістируючий гепатит у неактивній формі
Хронічний жировий гепатоз
Доброякісна гіпербілірубінемія
Стан після вірусного гепатиту
Дискенезія жовчовивідних шляхів
Хронічний безкам’яний холіцистіт без вираженого загострення
Стан після холециститктомії.
Жовчокам’яна хвороба:
при протипоказаннях до оперативного лікування;
при патентному протіканні захворювання;
каменні жовчовивідних шляхів, діаметр яких не перевищує 0,2-0,3 см.
Сечокам’яна хвороба:
каменні нирок та сечовиводів, що не перевищують діаметр шляхів сечовика;
сечокам’яна хвороба із періодичним спонтанним виходом каменів;
стан після оперативного видалення каменів через (30-60 днів);
стан після нефректомії з приводу уролітіаза (через 4-6 місяців).
Хронічні піалонефріти у стадії ремісії.
Захворювання пов’язані з порушенням водно-електролітного обміну.
Цукровий діабет у стадії компенсації.
Лікування хворих, уражених в наслідок аварії на Чорнобильській АС.

Збручанська «Нафтуся» зберігає свої лікувальні властивості впродовж декількох годин, тому ми пропонуємо відпочинок та оздоровлення в санаторно-лікувальному комплексі «Перлина Поділля», де ви можете вживати лікувальну сатанівську воду.